Meie meeskonda on saabunud uus õpetaja – Nguyen Van Thai. Ta on pärit Vietnamist ning õpib hetkel Tartu Ülikooli arstiteaduskonna doktorantuuris. Temaga on võimalik õppida vietnami keelt nii meie Tartu kontoris kui ka Skype’i vahendusel. 

Lisaks sellele on ta innukust tulvil, et anda ka kultuuri- ning maitsekoolitusi. 

vietnam

Mis on olnud sinu jaoks selle suve tipp inspiratsioonihetk?

Nädal enne Tartusse tulekut käisin Jaapanis ühe ülikooliga tutvumas. Kui muidu reisides ei taju võib-olla nii hästi seda kohalikku kultuuri, siis seal olles oli võimalik päris mõnusalt jälgida, kuidas kohalik eluolu toimib. Sa näed, kuidas õpetajad töötavad. Sa näed, kuidas kõik praktikas toimib ja kuidas inimesed päriselt elavad. Huvitav oli kuulda ka lugusid nende õpilaste käest, kes olid seal koolis vahetustudengid. Nad rääkisid, et nende jaoks oli tõeline kultuurišokk tee ületamine. See, kuidas mass sind kaasa haarab ja et sa jõuaksid õige rongi peale, pead sa ikka kõvasti vaeva nägema. Ja muidugi tuleb Jaapanis õppides keel selgeks saada, sest kahjuks või õnneks enamus kohalikke ei räägi inglise keelt.

Mu sõbranna, kes seal õpib rääkis, et pidi tegema koolitööga seoses koostööd kahe kohaliku tudengiga. Selle jaoks kasutas ta Google Translate’i. Ta pidi kõik laused tegema nii lihtsaks, kui võimalik, et tõlkes läheks vähe kaduma ning et olla enam-vähem ideeliselt arusaadav teistele. Nii mõnigi kord ei saanud kumbki pool aru, mis toimub!

Village

Mis sulle meeldib Eesti juures kõige rohkem? 

Atmosfäär on siin mõnusalt värske ja paljud tegevused on seotud loodusega. Matkamine, metsas käimine, grillimine. Mulle tundub, et inimesed ei kiirusta siin nii nagu näiteks kodus Vietnamis või Jaapanis. Inimesed elavad ja töötavad ja ka naudivad.

Mida sa igatsed kõige rohkem siin olles? 

Põhiliselt ikka Vietnami toitu. Kui meil on igas poes erinevad puu- ja juurviljad, siis siin on supermarketites alati täpselt samasugune vaade – kogu aeg on samad asjad. Eks ma siis pean ise endale Vietnami toitu valmistama kohalike saadustega. Muidugi on mul kaasa võetud vürtse, millega saan kogu nö. kompotti kodusemaks muuta.

Incense making

Mis on Eesti ja Vietnami toidukultuuri erinevused? 

Esiteks, meie ei söö hommikust mitte kunagi kodus! On olemas ekstra toidukohad, mis pakuvadki hommikusööki. Nad on avatud hommikul 6st keskpäevani ning pakuvad kõik väga erinevat moodi maitseelamusi.

Kui ma esimest korda kilu maitsesin, siis see küll suurt naudingut ei pakkunud. See maitse ja lõhn.. Aga seened on väga head ja jõhvikad, kuigi neid ei jaksaks ka väga palju süüa.

Lisa kommentaar


Emaili ei avalikustata. Kohustuslikud väljad on märgiga *

Blogi